Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

В Мінрегіоні обговорили шляхи розвитку гірських територій

20.02.2018

Гірські території Карпатського регіону - Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська та Чернівецька області, - завжди перебували в зоні особливої уваги держави. Це територія у майже 60 тис. кв. км, з 715 населеними пунктами, переважна більшість з яких – 94% - села. Там мешкають 700 тисяч людей, яким ми маємо забезпечити належну якість життя. Вмотивований розвиток гірських територій – додатковий потенціал для всієї України. Тож маємо сформувати і впровадити державну політику у відношенні цих територій, яка наблизить виконання стратегії ЄС щодо Карпатського регіону, дасть поштовх вивести гірські райони на якісно новий рівень – розвинути інфраструктуру, туризм, людський потенціал тощо.

Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час круглого столу "Формування державної політики підтримки розвитку гірських територій: досвід України та ЄС".

"Ми впровадили нову оцінку щодо регіонального розвитку, яка обчислюється двома індикаторами, це - індекс регіонального людського розвитку та індекс конкурентоспроможності. І застосовуючи їх до моніторингу розвитку гірських територій, ми бачимо значно нижчі показники у порівнянні з іншими регіонами. Для розв’язання проблем, ми бачимо два паралельних напрямки, які мають в комплексі підсилювати один одного. Це – децентралізація та продовження і прискорення об’єднання громад у гірських районах, а також формування нової державної політики розвитку гірських територій через прийняття необхідного законодавства", - наголосив Геннадій Зубко.

Він повідомив, що в гірських територіях вже є ОТГ: Львівська обл. – 1 ОТГ, Закарпатська обл. – 2 ОТГ, Чернівецька обл. – 6 ОТГ та Івано-Франківська обл. – 10 ОТГ. "Децентралізація та об’єднання дає в першу чергу нову якість послуг у всіх сферах – освіті, медицині, адмінпослугах, безпеці тощо, дає фінансові можливості через ДФРР і субвенції для ОТГ впроваджувати проекти і вирішувати проблеми, які раніше не вирішувались роками. Зокрема, протягом 2015-2017 років у гірських районах за рахунок ДФРР було реалізовано 111 проектів", - зазначив урядовець.

Геннадій Зубко повідомив, що Мінрегіон розробив законопроект щодо статусу високогірних населених пунктів і надання їм додаткових державних гарантій, який було схвалено Урядом наприкінці минулого року і подано до Верховної Ради.

"Також для України є позитивним досвід розвитку гірських територій Австрії. Зокрема такі принципи, як просторове збалансування виробничої і соціальної інфраструктури; конкурентність економіки гірських територій; розвиток транскордонних туристичних меж", - зазначив він.

У круглому столі взяли участь: Надзвичайний та Повноважний Посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер, Голова Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України Сергій Власенко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький, представники Мінрегіону, Мінфіну, Мінекономрозвитку, Мінагрополітики, Мінприроди, МОН, Мінсоцполітики, Посольства Австрії в Україні, ОДА та органів місцевого самоврядування, представники Всеукраїнських профільних асоціацій.

Довідково:

Україна 2017 року підтримала ініціативу польської сторони щодо підготовки та впровадження Стратегії ЄС для Карпатського регіону. Ідеться про підписання відповідної Декларації про наміри країн Карпатського регіону. Стратегія сприятиме проведенню скоординованої політики та впровадженню спільних заходів з розвитку регіону, який охоплює територію восьми країн.

Джерело: decentralization.gov.ua